Cuma, Haziran 11

Kim Kime Muhtaç?

Ocak ayında yazmışım...

Kuzenimdeydik. Güzel ve eğlenceli bir akşam için, oğlum, eşim ve ben.

Şarkılar, türküler, hoplayıp zıplamalar.

Küçük Bey çok memnundu, özellikle 10′dan geriye doğru sayıp, hoplayıp zıplama kısmına bayıldı. Sırf o sevdi diye belki 10 kere tekrarladık bu oyunu.

Bu kadar ayakta kalmaya alışkın değildi, ne kadar istemese de uykuya kucak açtı. O uyuklamaya başlayınca, sardım onu. Artık kokumdan mı yoksa hiç dayanacak gücü kalmadığından mı bilinmez, hemen uyuyuverdi.

Arka odada yatak hazırladı kuzenim. Dikkatle koydum yatağa.

Kendi yatağında yatmayı reddettiğinden beri neredeyse hiç yanlız uyumadı küçüğüm. Bu durum çok zorladı beni. Üstüne gece sütünü kesmemesi dönem dönem zıvanadan çıkarmıştır beni.

Çok söylendim “artık kendi yatağında uyu, ne zaman kendi yatağında yatmak isteyeceksin, ben ne zaman deliksiz bir uyku uyuyabileceğim?”

O arka odada uyurken ben içeride rahat edemedim bir türlü. Kaç kez kontrole gittim kimbilir?

En son kontrol etmeye gittiğim sırada farkettim onun kokusuna aslında benim ihtiyacım olduğunu ve benim bu ihtiyacım yüzünden onu da kendime ne kadar bağımlı kıldığımı!

Ah be Sibel! Sen evladına ne yaptığının farkında mısın?!!!

8 yorum:

 1. Bi arkadaşıma demiştim ki; bana birşey olursa ne yapar yavrum demiştim, o da bana hayatına devam eder bir şekilde esas ona birşey olsa sen ne yaparsın bir düşün dedi.O sana değil sen ona muhtaçsın demişti...Ölürüm...

  YanıtlaSil
 2. Üf be, yazma böle yazılar, bak noldum hemen:))

  YanıtlaSil
 3. keske benimde anam benle böyle ilgilense =)

  38 yasinda oldugunu okudum,
  ben seni bu yazindan dolayi 24 fln sanmistim...

  ilk cocugunmu senin?

  YanıtlaSil
 4. evet ilk çocuğum, çok mu belli oluyor :)))))

  YanıtlaSil
 5. evet belli oluyor :D

  YanıtlaSil
 6. Merhabalar gözü sulu minik anne. annesini gülünden bloğunu gördüm.. baktım annelik duyguları kabarmış bir nminik annecik yazmışta yazmış.. eee banada misafir olup bunca yılın annelik tecrübesiyle (29 yıl)yorom yazmak düştü..Canım öncelikle böyle tatsız düşünceleri kafanızdan atın,. Bırakın hayatın akışına herşeyi dolu dolu yaşayın onlara verebileceğiniz tüm sevgiyi verin, ona hissettirin ama o bu sevgiyi yudum yudum harcamayı öğrensin sevgi sahibini kullanmayı değil.. Allah annelik duygusunu taaa bebişin anne rahmine düştüğü anda verirmişannesine.. Sen kaç yaşına gelisen gel anneciğinin gözünde hala onun minik kuzususundur.. Bloğunu takip edeceğim seni ve bebişi çok öpüyorumm. görüşmek dileğiyle sevgiler..

  YanıtlaSil
 7. Amanın zaten çocuk olayından korkuyorum neler oluyormuş dedim valla. Hepsi süper ama inan gözlerim doldu be kadın bu kısım fena ötesi...

  "En son kontrol etmeye gittiğim sırada farkettim onun kokusuna aslında benim ihtiyacım olduğunu ve benim bu ihtiyacım yüzünden onu da kendime ne kadar bağımlı kıldığımı!

  Ah be Sibel! Sen evladına ne yaptığının farkında mısın?!!!"

  YanıtlaSil